27.Hafta Gebelik Belirtileri

Dünyaya bir bebek getirmenin mutluluğunu ve heyecanını taşıyan siz anne adaylarımız için 27.Hafta Gebelik belirtilerini inceledik ve tüm detaylarıyla yazdık.

Bebeğinizin büyüklüğü ne kadar?

Boyu ortalama olarak 33-34 cm’dir.

Bu hafta 3.trimestırın başladığını gösterir kilo ve baş bölgesinden kalçalara kadar olan uzunluğa ek olarak bebeğinizin vücudunun baş bölgesinden ayak parmaklara kadar olan uzunluğunu da öğrenebilirsiniz.

Gözün arka bölümündeki retina ışığa duyarlıdır. Gözde ışık görüntülerinin odaklandığı bölgedir normal tabakalar hamileliğin 27. haftasında oluşur. Bu tabakalar ışık ve ışık bilgisini alır ve beyne iletir. Biz bunu “görüntü” olarak adlandırırız.

27 hafta gebelik gelisimi min
27.Hafta Gebelik Gelişimi

27.Hafta Gebelik Belirtileri -Kaburga Kemiğinde Ağrı

Bazı kadınlarda hamileliklerinin bu dönemlerinde bebek hareket ettiğinde Kaburga kemiklerinin altında veya karınlarının alt kısmında ağrı olabilir. Bu tür ağrılara sık rastlanır bu sizi endişelendirmesin, Bebeğinizin hareketlerini her geçen gün daha fazla hissedebileceğiniz için bu tür küçük ağrılar normaldir. Aynı zamanda rahminizin büyümesi de bu durumu tetiklemektedir. Ancak şiddetli ağrıların olması yada bir ağrının uzun süre devam etmesi durumunda mutlaka gecikmeden doktorunuza başvurun.