Yenidoğan Bebekler için Islak Mendil Seçimi Nasıl Yapılır ?

Yenidoğan bebeğinizin hassas cildine göre ıslak mendil seçimi yapmak konusunda kararsız mısınız? O halde bebeğiniz için ıslak mendil seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler nelermiş gelin birlikte bakalım.

Bebekler için Tercih Edilen Islak Mendil Nasıl Olmalıdır ?

Bebeğinizin hassas cildi için oldukça hassas bir konu olan ıslak mendil seçiminde ebeveynlerin kafasında zaman zaman soru işaretleri oluşmaktadır. Islak mendil seçerken hangi özelliklere bakılması gerektiği, ürünün içeriğinde olması ve olmaması gereken özelliklerin neler olduğu gibi daha birçok sorunun cevabına uygun bir seçim yapmayı istemektedirler.

Islak mendil seçiminde yapılan yanlış tercihler bebeğinizin cildini tahriş etme riski taşımakta ve cildinde kızarıklar ve döküntüler meydana getirebilmektedir. Bu denli hassas olan bir ciltte oluşabilecek her türlü alerjik reaksiyon bebeğiniz için olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Hayatının her döneminde hassas olduğunuz gibi ıslak mendil seçerken de oldukça dikkatli davranmanız ve doğru bir seçim yapmanız için işte ebeveynlere birkaç tüyo…

Bebekler için Islak Mendil Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için kullanılan ıslak mendilleri birbirinden ayıran birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı ıslak mendilin içerdiği maddeler, mendilin yapısı ve kullanım süresi, alkol ve parfüm bulundurma durumu ve içeriğinde saf su bulunması gibi maddeler olarak sıralandırılabilmektedir.

Bebekler icin Islak Mendil Nasil Olmalidir

Bebekler için Islak Mendil Tercihinde İpuçları

  • Islak mendil seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gerekenler birçok amaç için kullanılabilen ıslak mendiller arasından bir seçim yapılmamasıdır. Çünkü bu tür ıslak mendiller bebeğiniz için uygun olmamakla birlikte yapısında alkol, paraben, parfüm ve benzeri çeşitli diğer kimyasalları içerebilmektedir. Doğal olarak seçilen bu ürünlerin bebeğinizin hassas cildine zarar verme olasılığı oldukça fazladır. Özellikle yenidoğan döneminde derinin ince olması nedeni ile zararlı kimyasalların deri içine absorbe edilmesine (emilmesine) neden olmaktadır.
  • Uygun kalınlıkta olmasına özen gösterin. Seçeceğiniz ıslak mendilin bebeğinizin hijyenini yeterli derecede sağlaması için kalınlık tercihini doğru yapmalısınız. İnce yapıda olan ıslak mendiller bebeğinizin cildini iyice temizleyemez, kir ve pislik oluşumuna neden olmaktadır.
  • Islak mendil seçerken bebeğinizin cilt tipine uygun seçmeniz de dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur.  Özellikle yenidoğan döneminde iken veya bebeğinizin alerjik bir cildi var ise daha hassas ürünler tercih etmenizde fayda olacaktır.
  • Unutulmaması gereken bir diğer özellik ise seçmiş olduğunuz ıslak mendilin saf su içermesi. Saflaştırılmış su diğer sular gibi yapısında kireç, bakteri, klor gibi zararlı maddeler içermemekte ve bebeğinizin cildi için en doğru tercih nedenlerinden biridir.

Islak Mendillerin Yapısındaki 2 Önemli Faktör

Islak mendil seçimi yaparken alacağınız ürünün mutlaka etiket içeriğini okumalı ve şu iki özelliğe dikkat etmelisiniz:

Alkol ve Paraben

Sürekli ismini duyduğumuz bu iki maddenin bebeğiniz için tercih ettiğiniz ıslak mendillerin içinde olmaması gereken en önemli içeriklerdendir.

Bu içeriklerin ıslak havluların raf ömrünü uzatabilmek adına eklenen ve en zor kirleri birleri söküp atabilecek güçte olan kimyasallardır. Bu tür kimyasalları bebeğinizden uzak tutmanız onun sağlığını korumanız açısından oldukça önemlidir.

Bebeklerde islak mendil hangi siklikta kullanilmalidir

Bebekler için Hangi Sıklıkta Islak Mendil Kullanılmalı ?

Bebekler gün içinde sık sık tuvalet ihtiyaçlarını gidermekte ve ek gıdaya başladığı andan itibaren yemekleri dökme ve çevresine de bulaştırma eğilimine sahiptirler. Hal böyle olunca tüketilen ıslak mendillerin de haddi hesabı yapılmamaktadır.

Bebeğinizin altını temizlerken onun hassas cildini tahriş etmemek adına dokunuşlarınız oldukça önemlidir. Bebeğinizin cildine fazla bastırmadan sakin ve yumuşak dokunuşlar yapmalısınız. Bu hassaslığı korumak adına her bir mendili bir kere kullanarak kullanımına uygun bir şekilde tüketim sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Pişik Oluşumu ve Islak Mendil Kullanımı Arasındaki İlişki

Bebeğinizde pişik oluşumunu gözlemliyor iseniz ıslak mendil seçiminizi su bazlı tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz. Su bazlı ürünlerin tercih nedeni ise suyun bebeğinizin cildinden kolaylıkla buharlaşabilmesidir. Pamuksu yapıda ve saf su içeren ıslak mendiller bebeğiniz cildinden kolaylıkla uçup gitmekte ve böylece tahrişe neden olmamaktadır.

Islak Mendil Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

  • Pratik ve kolay taşınabilir. Evde, alışverişte nerde olursanız olun daima yanınızda bulundurabilirsiniz. İhtiyaç halinde hemen kullanıma uygundur.
  • Bebeğinizin cildini nemlendirerek kuru kalmasını önler.
  • Bebeğinizin sadece altı değil vücudunun diğer bölgeleri de kolaylıkla silinebilir.
  • Yumuşak ve narin yapısıyla bebeğinizin cildini tahrişe karşı önler.

Bebekler İçin Kanz Ultra Soft Islak Mendil

Bebeğinizin hassas cildi için pamuksu yapısıyla Kanz Ultra Soft Islak Havlu alkol ve paraben içermez. Pamuksu yapısı ile yumuşak dokunuşlar yaparak tahrişe ve kızarıklığa neden olmaz.

Kanz Ultra Soft Islak havlu pratiklik sağlaması ve kolay taşınabilirliğinin yanı sıra bebeğinizin sadece altını değil vücudunun da silinmesi için oldukça uygundur. Aynı zamanda bebeğinizin hassas cildine uygun pH derecesiyle üretilmiştir. Bebeğiniz için en iyisini ürettiğimiz Kanz Islak Havlu çeşitlerimizden satın almak için linke tıklamayı unutmayın