Gebelikte Beslenme

KANZ

Gebelikte Beslenme

Artık bir bedende iki kişi olduğunuz ve dünyaya bir bebek getirmenin heyecanını yaşadığınız gebelik döneminde Kanz ailesi olarak sizlerleyiz. Sizin ve bebeğiniz için en iyisini planladığımız bu süreçte mutluluğunuzu paylaşıyor, sevinçlerinize ortak oluyoruz.

Bebeğinizin varlığından ilk haberdar olduğunuz günden itibaren onu kollarınıza alana kadar sizlere rehberlik etmek için buradayız. Gebelik döneminde sağlıklı beslenmenin ipuçları, bebeğiniz ve sizin sağlığınız için önerilen tüm her şeyi sizler için derledik.

Gebelik döneminde vücudunuzda meydana gelen değişimlerin yanı sıra hayat tarzınızdaki değişimler de doğacak olan bebeğinizi önemli ölçüde etkilemektedir. Bebeğinizin anne karnındaki büyüme ve gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlaması için gebeliğin ilk dönemlerinde meydana gelen bulantı ve kusma durumları, hamilelik süresince oluşan aşermeler ve bu dönemde nasıl beslenilmesi gerektiği gibi konulara sizler için hazırladığımız bloğumuzda değindik. Gebelik sürecinizin sağlıkla ve güzel geçmesini dileriz.

Anne adaylarımız için hazırladığımız gebelik dönemi bloğumuzu keyifle okumanızı dileriz.

Gebelik Döneminde Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme

Bebeğinizin varlığından ilk haberdar olduğunuz günden itibaren onu kollarınıza alana kadar sizlere rehberlik etmek için burdayız. Gebelik döneminde beslenme ipuçları, bebeğiniz ve sizin sağlığınız için önerilen tüm her şeyi sizler için derledik.

Gebelikte Bulantı Nasıl Olur?
Gebelikte Bulantı Nasıl Olur?

Bebeğinizin varlığıyla birlikte ortaya çıkan gebelikte bulantı ve bulantıların eşlik ettiği kusma durumları birçok anne adayının hamilelik sürecinde ortaya çıkmaktadır. Bulantıların neden olduğu halsizlik ve yorgunluk çoğu zaman anne adayının enerjisini düşürmekte ve bitkin bir izlenim oluşturmaktadır.

Gebelikte Pika Sendromu
Gebelikte Pika Sendromu

Gebelikte pika sendromu bir diğer deyişle besin dışı maddelerin anne adayı tarafından aşerilmesi durumudur. Pika kelimesi kökeni latinceden gelen “magpie” kelimesinden türemiş olup her türlü şeyi tüketebilen kuş türü anlamına gelmektedir.

Gebelikte Aşerme
Gebelikte Aşerme

Gebelikte aşerme iştah artışı olarak da bilinen, hamilelikte çeşitli hormonların artışıyla meydana gelen ve beynin iştah mekanizmasını etkileyen bir durumdur.

Gebelikte Diyet Yapılır mı ?
Gebelikte Diyet Yapılır mı ?

Hamilelik döneminde anne adaylarının aklına en çok takılan sorulardan biri de “Gebelikte Diyet Yapılır mı ?” olmuştur. Pek çok anne adayı gebelikte diyet yapmanın bebeğinin gelişimine zarar verebileceğini fakat yüksek kiloyla hamile kalmanın da doğum sonrasında kendisine sıkıntılar yaşatabileceği ikilemi arasında kalmaktadır. Biz de siz…