25.Hafta Gebelik Belirtileri

Dünyaya bir bebek getirmenin mutluluğunu ve heyecanını taşıyan siz anne adaylarımız için 25.Hafta Gebelik belirtilerini inceledik ve tüm detaylarıyla yazdık.

Bebeğinizin büyüklüğü ne kadar?

Bebeğinizin uzunluğu 28-32,5 cm civarındadır.

25.Hafta Gebelik Belirtileri Nelerdir.

  • Büyüyen rahim pelvisinizi doldurdukça karnınızdaki deriler ve kaslar gerilmeye başlar ve kaşıntı oluşur. Doktorunuzun onayını aldıktan sonra kaşıntınızı azaltmak için losyon kullanabilirsiniz.
  • Bu dönemde cildinizi tırmalamamaya ve tahriş etmemeye çalışın. Kadınlar genellikle hamileliğin son aylarında bu kaşıntıları yaşarlar ancak bazı anne adayları daha erken de yaşayabilir.
25.hafta gebelik gelisimi
25.Hafta Gebelik Gelişimi

Hamilelikte Stres Sizi ve Bebeğinizi Nasıl Etkiler?

Yaşamınızdaki stresin hamileliğiniz üzerinde çok çeşitli etkileri vardır. Günlük hayatınızda ki küçük stresler elbette olacaktır sadece bunların uzun sürmemesine dikkat edin.

Ancak sürekli devam eden bir stress durumu varsa, bu durumda anne adayında kortizol ve adrenalin hormonlarının salgıları artacaktır. Artan salgılar kan yoluyla bebeğe geçer ve bebeğin gelişimini etkiler.  Burada anneler eşlerinden veya yakınlarından duygusal destek istemeli ve kendileri için huzurlu bir ortam yaratmalıdır. Meditasyon yapmak, dingin ve sakin müzikler dinlemek iyi gelebilir.